محصول به سبد خرید اضافه شد
0
فروشگاه خرید کتاب لیبرو| وارد شوید| ثبت نام کنید
۰ از ۵
(از ۰ نظر)

تاریخ جهان اثر ارنست گامبریچ

موجود
 • قطع:رقعی
 • تعداد صفحات:392
 • نوع جلد:شومیز
 • نویسنده:ارنسا گامبریچ
 • مترجم:علی رامین
 • شابک:9789641851271
 • مناسب برای:تمامی سنین
تعداد
%3
قیمت:
200000 تومان
تخفیف:
%3
قیمت:
194000 تومان
 • ارسال سریع کالا
 • پشتیبانی کامل
 • پرداخت اینترنتی

این جمله را حتما شنیده‌اید. جمله‌ای که خوانندگان را تشویق به خواندن تاریخ می‌کند؛ اما چرا خواندن تاریخ مهم است؟

خواندن تاریخ انسان‌ها را نه‌تنها با گذشتگان آشنا می‌کند، بلکه می‌تواند آن‌ها را با خودشان هم آشنا کند. اما مطالعه‌ی تاریخ کاری سخت و دشوار است، به همین دلیل است که اکثر انسان‌ها از خوانش آن‌ می‌گریزند. ارنست گامربیج تاریخ‌شناس مشهور در کتاب تاریخ جهان، تاریخ مختصر جهان را برای جوانان نگاشته است. او با دانش و توانایی‌ نوشتارش کتاب را مخصوص مطالعه‌ی جوانان نوشته است.   

چرا باید این کتاب را خواند؟

خواندن این کتاب به خواننده کمک می‌کند تا تاریخ جهان را به زبانی ساده بفهمد و بتواند آن‌ را تحلیل و بررسی کند. این کتاب یک کتاب خشک و قطور تاریخی نیست که خواننده را دفع کند، بلکه کتابی آسان و خوش‌خوان است که می‌تواند خواننده را به خود جذب کند.  

درباره کتاب تاریخ جهان اثر ارنست گامبریچ

کتاب تاریخ جهان نوشته ارنست گامبریچ برای اولین بار در سال 1935 منتشر شد. ارنست گامبریچ این کتاب را سال 1935 در شهر وین، پایتخت اتریش و زمانی که تنها بیست‌وشش سال داشت، نوشت. نسخه‌ی انگلیسی این کتاب هم در سال 2005 منتشر شد و کتابی که اکنون در دست دارید ترجمه‌ای از نسخه‌ی انگلیسی کتاب  تاریخ جهان است.

کتاب تاریخ جهان تحولات و رخداد‌های بشر را در 40 فصل از عصر حجر تا عصر اتم با زبانی بسیار ساده و صمیمی روایت می‌کند. توجه داشته باشید این کتاب را با کتاب تاریخ جهان اثر کریس هارمن منتشر شده توسط انتشارات ققنوس و کتاب تاریخ جهان اثر فیلیپه فرناندس آرمستو ترجمه‌ی شهربانو صارمی اشتباه نگیرید. 

مروری بر فصل‌های کتاب تاریخ جهان

کتاب تک جلدی تاریخ جهان بدون شک یکی از دقیق‌ترین تقسیم‌بندی‌های فصلی را دارد. این کتاب در چهل فصل نوشته‌شده است که به شرح زیر هستند:

 1. روزی بود، روزگاری بود
 2. بزرگ‌ترین مخترعان سراسر تاریخ
 3. سرزمین کنار نیل
 4. روزهای هفته
 5. خدای واحد و یکتا
 6. من می‌توانم بخوانم
 7. قهرمانان و سلاح‌هایشان
 8. پیکاری نابرابر
 9. دو شهر کوچک در یک جزیره‌ی کوچک
 10. فردی روشن‌اندیش و سرزمین او
 11. آموزگارِ بزرگِ ملتی بزرگ
 12. بزرگ‌ترین ماجراجویی
 13. جنگ‌های جدید و جنگجویان جدید
 14. دشمن تاریخ
 15. حکمرانان دنیای غرب
 16. خبرهای خوب
 17. زندگی در امپراتوری و در مرزهای آن
 18. طوفان
 19. شب پرستاره آغاز می‌شود
 20. لااله‌الاالله و محمد رسول‌الله
 21. فاتحی که می‌دانست چگونه حکومت کند
 22. پیکاری برای رسیدن  به فرمانروایی جهان مسیحیت
 23. شهسواران سلحشور
 24. امپراتوران در عصر شهسواران
 25. شهرها و شهروندان
 26. عصر جدید
 27. جهان نو
 28. ایمان نو
 29. کلیسا در جنگ
 30. روزگار وحشت
 31. پادشاهی نگون‌بخت و پادشاهی نیک‌بخت
 32. نگاهی به شرق در این دوران
 33. عصری به‌راستی نو
 34. انقلابی بسیار خشونت‌بار
 35. فاتح واپسین
 36. انسان‌ها و ماشین‌ها
 37. آن‌سوی دریاها
 38. دو کشور جدید در اروپا
 39. تقسیم جهان
 40. بخش کوچکی از تاریخ که من خود در آن زیسته‌ام: نگاهی به گذشته

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کتاب آخرین فصل آن، بخش کوچکی که من خود در آن زیسته‌ام است. علی رامین مترجم کتاب در مقدمه می‌گوید: «فصل 40، یعنی افزوده اخیر گامبریچ به کتاب، فصلی بسیار خواندنی و واجد ارزش‌هایی ویژه است. نخست آن‌که بین نگارش آن و نگارش فصل پیش از آن، پنجاه‌وچند سال فاصله است، که طی آن، جهان رخدادهای بزرگی همچون جنگ دوم جهانی و اختراعات و کشفیات سترگی در زمینه‌های مختلف علمی، مطرح شدن اندیشه های نوینی در حوزه‌های فکری و فلسفی و برآمدن سبک‌های تازه‌ای در آفرینش‌های هنری و ادبی و بسیاری جز این‌ها را تجربه کرده است. نویسنده با صفحات محدودی که در اختیار دارد تلاش می‌کند، ضمن بیان خاطرات و مشاهدات خود، اشاره‌ی معناداری به گزیده‌ای از آن‌ها داشته باشد و گستره زمانی کتاب را تا سال ۱۹۸۹ یعنی اتحاد دو آلمان، و سپس فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و به دموکراسی رسیدن کشورهای اروپای شرقی – که به زور ارتش شوروی وادار به پذیرش نظام کمونیستی

شده بودند – جلو بیاورد. او کتاب را با ذکر این سخن به پایان می‌برد که هر زمان زلزله، سیل، طوفان سهمگین، قحطی و خشک‌سالی و بلایای دیگر در نقاط دورافتاده‌ای از جهان، مردان و زنان و کودکان زیادی را به کام مرگ می‌برد، هزاران انسان در سایر کشورها، پول و نیرویشان را برای یاری‌رساندن به بازماندگان آن‌ها به کار می‌گیرند؛ چنین نیکوکاری‌هایی درگذشته صورت نمی‌گرفت. بنابراین، همچنان حق‌داریم به آینده‌ای بهتر امیدوار باشیم.»

در  قسمتی از کتاب تاریخ جهان می‌خوانیم

رخدادی بس شگفت‌انگیز بین سال‌های ۵۵۰ و ۵۰۰ قبل از میلاد به وقوع پیوسته است. من خود به‌راستی آن را نمی‌فهمم، ولی چه‌بسا همین مسئله آن را این‌چنین جالب‌توجه کرده باشد. در سلسله جبال مرتفعی که از شمال بین‌النهرین می‌گذرد، یک قوم کوه‌نشین وحشی برای زمانی طولانی می‌زیستند. آن‌ها دینی زیبا داشتند: آن‌ها نور و خورشید را می‌پرستیدند و بر این باور بودند که در جنگی بلاانقطاع با تاریکی به سر می‌برند؛ یعنی با قدرت‌های تاریک و سیاه شیطان.

این جماعت کوه‌نشین، پارس‌ها بودند. آن‌ها صدها سال، نخست زیر سیطره آشوری‌ها و سپس بابلی‌ها به سر برده بودند. روزی صبرشان به پایان رسید. فرمانروای آن‌ها مردی بود با دلاوری و هوشمندی فوق‌العاده که کوروش نام داشت. انسانی که دیگر حاضر نبود انقیاد مردم خویش را تحمل کند. او سپاه سواره‌نظام خود را به دشت بابل حرکت داد و آن را رهبری کرد.

در مورد نویسنده

ارنست گامبریچ نویسنده و تاریخ‌دان متولد 1909 در اتریش است. او در سال 1936 به انگلستان مهاجرت کرد و عمرش را تا مرگ در آن‌جا سپری کرد. ارنست گامبریچ یکی از مهم‌ترین و تاثیر گذارترین تاریخدانان حوزه‌ی فرهنگ و هنر است. کتاب تاریخ هنر مشهورترین اثر این نویسنده است. شما می‌توانید نسخه‌ی الکترونیکی و پی دی اف کتاب تاریخ جهان و سایه‌ها اثر ارنست  گامبریج را از فیدیبو تهیه و دانلود کنید.

در سال 2001 بود که گامبریچ تصمیم گرفت نسخه‌ی انگلیسی کتاب تاریخ جهان را بنویسد. گامبریچ که اسرار داشت فقط خودش کتاب را به انگلیسی برگرداند، در میان نوشتن نسخه‌ی انگلیسی کتاب بود که از دنیا رفت. بعد از مرگ او ترجمه‌ی این کتاب توسط نوه دختری و دستیار شخصی او انجام شد و کتاب در سال 2005 توسط انتشارات دانشگاه ییل (Yale University Press) منتشر شد.

خبرنگار نشریه معتبر لس آنجلس تایمز درباره ارنست گامبریچ می‌گوید: «گامبریچ به تاریخ جان می‌بخشد و خواننده را همراه خود در سفینه‌ای زمان پیما بر فراز تاریخ جهان به پرواز درمی‌آورد و او را همواره در طول کتاب به سیر و سلوکی فکری و عاطفی میان گذشته و حال وا‌می‌دارد.»

 در مورد مترجم کتاب تاریخ جهان 

کتاب‌های ارنست گامبریچ ازنظر ادبی بسیار ارزشمندند و به همین دلیل است که این کتاب‌ها تاکنون به چندین زبان دنیا ترجمه‌شده‌اند. در ایران هم علی رامین، محقق و پژوهشگر مشهور کتاب‌های ارنست گامبریچ را به فارسی برگردانده است. شما می‌توانید نسخه‌ی الکترونیکی و پی‌ دی ‌اف pdf دو کتاب تاریخ جهان و مبانی جامعه‌شناسی هنر ترجمه‌ی علی رامین را می‌توانید از فیدیبو دانلود کنید.

این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب تاریخ جهان یکی از معتبرترین کتاب‌های تاریخی است که سیر زندگی را با زبانی ساده توضیح داده است. همه‌ی خوانندگان می‌توانند از خواندن این کتاب لذت ببرند. این کتاب می‌تواند هدیه‌ی مناسبی برای جوانان و نوجوانان باشد.

آنچه در بالا خواندید نقد و بررسی کتاب تاریخ جهان اثر ارنست گامبریچ ترجمه علی رامین بود. خرید و دانلود کتاب الکترونیکی این کتاب از همین صفحه‌ی فیدیبو امکان‌پذیر است.

منبع : فیدیبو

مشخصات کالا
وزن 480 گرم
محدودیت سنی

قطع / نوع جلد

انتشارات

مناسب برای

شابک

9789641851271

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تاریخ جهان اثر ارنست گامبریچ”

کالاهای مرتبط

رفتن به بالای صفحه

خرید اینترنتی کتاب از فروشگاه کتاب لیبرو می تواند یک تجربه خوب و لذت بخش باشد . جهـت خرید اینترنتی کتاب رمان ، تاریخ ، فلسفه ، روانشناسی و ... می توانید همین حالا اقدام نمایید.ما معتقدیم تنها کتاب نمی فروشیم بلکه انگیزه و امید را هم به شما می فروشیم.

لینک های مهم : کتاب تکه هایی ازیک کل منسجم pdf

تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم لیبرو می باشد Copyright © 2021 librooo.com طراحی شده توسط تیم سرچیتو و سئو و طراحی سایت در شیراز

فروشگاه لیبرو یکی کتابفروشی آنلاین شیراز است که برای ساکنین شهر شیراز خدمات سریع تری ارائه میدهد.

لینک های مفید : شعر حافظ